Mahallenin yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan yolu, 112 Acil Çağrı Merkezi’ne başvuran bir kadının yakınları, Van Büyükşehir Belediyesi ve Başkale Belediyesi’nin karla mücadele ekiplerine destek istedi. Ekipler, büyük bir çaba göstererek mahallenin yollarını ulaşıma açmayı başardı. Yollar açıldıktan sonra mahalleye ulaşan ambulans, tansiyon ve şeker hastası kadını alarak Başkale Devlet Hastanesine taşıdı. Kadın hastane yetkilileri tarafından tedavi altına alındı ve durumu şu an için stabil. Operasyonun başarılı olmasıyla birlikte kadının hayati tehlikesi önlenmiş oldu.
POLİTİKA
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024SPOR
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024SAĞLIK
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.