DOLAR 32,5370 0.26%
EURO 34,6258 0.21%
ALTIN 2.491,400,22
BITCOIN %
İstanbul
20°

PARÇALI BULUTLU

13:09

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Akfen Yenilenebilir Enerji 3 Rüzgar Enerji Santrali’nden Toplam 696 Bin Dolarlık Karbon Kredisi Satışı Gerçekleştirdi
  • Haberv
  • Gündem
  • Akfen Yenilenebilir Enerji 3 Rüzgar Enerji Santrali’nden Toplam 696 Bin Dolarlık Karbon Kredisi Satışı Gerçekleştirdi

Akfen Yenilenebilir Enerji 3 Rüzgar Enerji Santrali’nden Toplam 696 Bin Dolarlık Karbon Kredisi Satışı Gerçekleştirdi

ABONE OL
9 Kasım 2023 12:42
Akfen Yenilenebilir Enerji 3 Rüzgar Enerji Santrali’nden Toplam 696 Bin Dolarlık Karbon Kredisi Satışı Gerçekleştirdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Akfen Yenilenebilir Güç 3 Rüzgar Güç Santrali’nden Toplam 696 Bin Dolarlık Karbon Kredisi Satışı Gerçekleştirdi

 

Akfen Yenilenebilir Güç, 3 rüzgâr güç santralinde (RES), çevresel sürdürülebilirlik ve iktisada katkı sağlama maksatları doğrultusunda değerli bir muvaffakiyete daha imza attı. Şirket, İngiltere merkezli EOS Climate&Energy şirketine gerçekleştirdiği karbon kredisi satışıyla 695 bin 825 dolarlık gelir elde etti.

 

Şirketin şimdiye kadar gerçekleştirdiği karbon kredisi satışları toplamda 1.54 milyon ton karbon salımını dengelerken, bu sayede Türkiye iktisadına yaklaşık 3 milyon dolarlık katkı sağladı.

 

Akfen Yenilenebilir Güç Genel Müdürü Mustafa Kemal Güngör, “Bu muvaffakiyet, sürdürülebilir güç yatırımlarımıza olan inancımızın bir göstergesi ve bu alandaki faaliyetlerimize daha da güç katmak için kullanılacak bir kaynaktır” tabirlerini kullandı.

 

Güneş, su ve rüzgar olarak yalnızca yerli ve yenilenebilir kaynaklardan üretim yapan 700 MW’lık konseyi güce sahip Akfen Yenilenebilir Güç, sürdürülebilir güç üretimi ve çevresel tesirlerin azaltılmasına yönelik çalışmalarını sürdürürken, Türkiye iktisadına de olumlu katkı sağlamaya devam ediyor.

Akfen Yenilenebilir Güç, 99 MW gücündeki Denizli Rüzgar Güç Santrali, 51 MW gücündeki Hasanoba Rüzgar Güç Santrali ve 30 MW gücündeki Kocalar Rüzgar Güç Santrali’nde (RES), çevresel sürdürülebilirlik ve iktisada katkı sağlama maksatları doğrultusunda kıymetli bir muvaffakiyete imza attı. Şirket, İngiltere merkezli EOS Climate&Energy şirketine gerçekleştirdiği karbon kredisi satışıyla 695 bin 825 dolarlık gelir elde etti.

Akfen Yenilenebilir Enerji’nin şimdiye kadar gerçekleştirdiği karbon kredisi satışları toplamda 1.54 milyon ton karbon salımını dengelerken, bu sayede Türkiye ekonomisine yaklaşık 3 milyon dolarlık bir katkı sağladı.

 

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK HEDEFLERİNE

BAĞLILIĞA DEVAM EDİYOR

 

Akfen Yenilenebilir Güç, yalnızca yerli ve yenilenebilir kaynakları kullanarak güç üretiminde öncü bir rol üstleniyor. Güneş, su ve rüzgâr üzere pak güç kaynaklarından yararlanarak toplamda 700 MW’lık bir şurası güce sahip olan şirket, sürdürülebilir güç üretimi ve etraf üzerindeki olumsuz tesirlerin azaltılması konusundaki çalışmalara devam ediyor.

İlginizi Çekebilir;  Metro Türkiye'nin 15 Mağazasında Elektrik İhtiyacının Yüzde 70'ten Fazlası Güneş Enerjisi Sistemi ile Karşılanıyor

Akfen Yenilenebilir Enerji’nin Çanakkale’de bulunan ve toplamda 180 MW gücündeki bu üç rüzgâr güç santralinden elde ettiği karbon kredisi satışı, şirketin bu alandaki adımlarını destekledi.

İngiltere merkezli EOS Climate&Energy şirketine gerçekleştirilen bu satış, şirkete 695 bin 825 dolarlık bir gelir getirirken, Akfen Yenilenebilir Enerji’nin sürdürülebilirlik maksatlarına olan bağlılığını ve Türkiye iktisadına sağladığı katkıyı somut bir formda ortaya koydu.

 

“TÜRKİYE EKONOMİSİNE

3 MİLYON DOLARLIK KATKI”

 

Akfen Yenilenebilir Güç Genel Müdürü Mustafa Kemal Güngör, sadece yenilenebilir güç kaynaklarından elde edilen 700 MW’lık şurası güçle, hem etrafa hem de iktisada katkı sağlama amaçlarını sürdürdüklerini kaydetti.

Güngör, “Bu bağlamda, Çanakkale’deki rüzgâr santrallerinin toplam 180 MW’lık gücü ile gerçekleştirdiğimiz karbon kredisi satışları, şirketimizin sürdürülebilirlik alanındaki muvaffakiyetini ve Türkiye iktisadına olan katkısını gözler önüne seriyor. Şimdiye kadar gerçekleştirdiğimiz karbon kredisi satışları ile toplamda 1.54 milyon ton karbon salımını dengelemiş ve Türkiye iktisadına yaklaşık 3 milyon dolarlık katkı sağlamış olmaktan gurur duyuyoruz. Bu muvaffakiyet, sürdürülebilir güç yatırımlarımıza olan inancımızın bir göstergesi ve bu alandaki faaliyetlerimize daha da güç katmak için kullanılacak bir kaynaktır” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.