DOLAR 31,0708 0.17%
EURO 33,6790 -0.05%
ALTIN 2.032,040,76
BITCOIN 1564732-1,93%
İstanbul
13°

AÇIK

06:17

İMSAK'A KALAN SÜRE

Epilepsi hastalarının %80’i tedavi edilebilir şeklinde bir başlık yeniden yazılabilir. Örneğin: “Epilepsi Tedavisinde Başarı Oranı Yüzde 80”  veya “Epilepsi Hastalarının Büyük Çoğunluğu Tedavi Edilebilir” şeklinde ifade edilebilir.
  • Haberv
  • Sağlık
  • Epilepsi hastalarının %80’i tedavi edilebilir şeklinde bir başlık yeniden yazılabilir. Örneğin: “Epilepsi Tedavisinde Başarı Oranı Yüzde 80” veya “Epilepsi Hastalarının Büyük Çoğunluğu Tedavi Edilebilir” şeklinde ifade edilebilir.

Epilepsi hastalarının %80’i tedavi edilebilir şeklinde bir başlık yeniden yazılabilir. Örneğin: “Epilepsi Tedavisinde Başarı Oranı Yüzde 80” veya “Epilepsi Hastalarının Büyük Çoğunluğu Tedavi Edilebilir” şeklinde ifade edilebilir.

ABONE OL
15 Aralık 2023 15:48
Epilepsi hastalarının %80’i tedavi edilebilir şeklinde bir başlık yeniden yazılabilir. Örneğin: “Epilepsi Tedavisinde Başarı Oranı Yüzde 80”  veya “Epilepsi Hastalarının Büyük Çoğunluğu Tedavi Edilebilir” şeklinde ifade edilebilir.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Prof. Dr. Serdal Güngör, beyin yapısının milyonlarca nöronun birbiriyle bağlantılı olduğunu ve bu nöronların farklı işlevlere sahip olduğunu belirtiyor. Bu nöronlardaki anormal elektriksel aktivitelerin epilepsi nöbetlerine yol açabileceğini söylüyor. Epilepsinin nadir görülen bir durum olmadığını vurgulayan Güngör, dünyada yaygınlık oranının yüzde 0,5-1 olduğunu, ülkemizde ise 0-16 yaş arası çocuklarda yüzde 0,8 olduğunu belirtiyor. Ayrıca epilepsinin kız ve erkek çocuklarda benzer oranlarda görülebileceğini de ekliyor.

Epilepsinin farklı tipleri olduğunu belirten Güngör, nöbet sırasında hastanın bilinç durumu ve klinik özelliklerine göre farklı tiplerde epilepsi nöbetleri görülebileceğini ifade ediyor. Epilepsinin farklı belirtilerinin olabileceğini ve tanı koymak için klinik bulguların önemli olduğunu vurguluyor.

Ayrıca, epilepsi ile karışabilen sağlık sorunlarının ayrımının dikkatlice yapılması gerektiğini ve çocuğu gereksiz ilaç kullanımından korumanın önemli olduğunu belirtiyor. Tanı koymak için ailenin veya hastanın tarifinin, video kayıtlarının ve EEG incelemelerinin kullanılabileceğini ifade ediyor. Son olarak, çocukluk çağında epilepsi ile karışabilen sorunları tespit etmek ve çocuğu korumak için dikkatli olunması gerektiğini vurguluyor.

İlginizi Çekebilir;  Çocuğunuzu bu sinsi hastalıktan korumak için belirtilere dikkat 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.