Dicle Kaymakamı Kadir Yurdagül, Şehit Bilal Dicle Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nda düzenlenen fuarın açılışını gerçekleştirdi. Kaymakam Yurdagül ve diğer katılımcılar, fuar alanındaki stantları ziyaret ederek öğrencilerden projeler hakkında bilgi aldılar. Toplamda 16 proje sergilendiği fuarda, 10 tasarım, 5 inceleme ve 1 araştırma projesi yer aldı. Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü TÜBİTAK İl Koordinatörleri de fuarı ziyaret ederek projeleri incelediler.
Okul Müdürü Salim Adıgüzel, fuarın öğrencilerin bilimsel çalışmalar yapmalarını teşvik etmek amacıyla düzenlendiğini belirtti. Öğrencilerin bu süreçte bilimsel çalışmaların önemini kavradığını vurgulayan Adıgüzel, projelerin geleneksel hale gelerek milli ve manevi değerleri yaşatmayı ve ülke ekonomisine katkıda bulunmayı hedeflediklerini ifade etti. Fuar açılışına, çeşitli yetkililer, danışman öğretmenler, öğrenciler ve veliler de katıldı.
POLİTİKA
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024SPOR
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024SAĞLIK
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.