DOLAR 32,7937 -0.18%
EURO 35,6472 -0.23%
ALTIN 2.528,60-0,63
BITCOIN 21641630,25%
İstanbul
29°

AÇIK

03:57

İMSAK'A KALAN SÜRE

Hayırlı Sabancı desteğiyle ingilizce fırsatım programı 4. döneminde 500 üniversiteli gence fırsat sunacak
  • Haberv
  • Gündem
  • Hayırlı Sabancı desteğiyle ingilizce fırsatım programı 4. döneminde 500 üniversiteli gence fırsat sunacak

Hayırlı Sabancı desteğiyle ingilizce fırsatım programı 4. döneminde 500 üniversiteli gence fırsat sunacak

ABONE OL
6 Kasım 2023 11:00
Hayırlı Sabancı desteğiyle ingilizce fırsatım programı 4. döneminde 500 üniversiteli gence fırsat sunacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HAYIRLI SABANCI TAKVİYESİYLE İNGİLİZCE FIRSATIM PROGRAMI

4. PERİYODUNDA 500 ÜNİVERSİTELİ GENCE FIRSAT SUNACAK  

 

Eğitimli genç işsizliği konusunda sürdürülebilir ve ölçülebilir tesir yaratmaya odaklanan Temel Sosyal’in, gençlerin yabancı lisan yetkinliklerini geliştirip işe geçişlerini desteklemek maksadıyla hayata geçirdiği İyi Sabancı Takviyesiyle İngilizce Fırsatım Programı’nın 4. Periyot müracaatları başladı.

 

Merhum Şevket Sabancı ve ailesi tarafından 2000 yılında kurulan Türkiye’nin önder yatırım şirketlerinden biri olan Temel Holding’in toplumsal yarar odaklı yatırım ünitesi Temel Toplumsal; 2015 yılından bu yana gençlik ve istihdam alanında sürdürülebilir ve ölçülebilir tesir yaratıyor. ‘Esas Toplumsal Fırsat Eşitliği Sağlar’ mottosuyla hayata geçirilen Şevket Sabancı Vizyonuyla Birinci Fırsat, İyi Sabancı Dayanağıyla İngilizce Fırsatım ve Mezun Programları patronlarca daha az tercih edilen devlet üniversitelerinden mezun gençlerin; iş hayatına öz inançlı, donanımlı ve sorumluluk sahibi bireyler olarak adım atmalarını hedefliyor. 

Esas Toplumsal, devlet üniversitelerinde eğitim gören gençlerin işe geçiş süreçlerinde önlerine çıkan yabancı lisan yetkinliği konusunda bir tahlil modeli geliştirerek İyi Sabancı Dayanağıyla İngilizce Fırsatım Programı’nı 2021 yılında başlattı. 

Gençlerin yerelde güçlendirilmesini ve bölgelerinde iktisada katılarak ülkemizin gelişimine katkı sağlamalarını amaçlayan Temel Toplumsal; İyi Sabancı Dayanağıyla İngilizce Fırsatım Programı ile bugüne kadar 600 gence fırsat eşitliği sağladı.

 

İNGİLİZCE FIRSATIM PROGRAMI’NIN YENİ DEVRİNE 500 GENÇ KATILACAK

Yeni devrinde 500 gence daha fırsat eşitliği sağlayacak Programa; devlet üniversitelerinin 4 yıllık fakültelerinde 3. Sınıf, 5-6 yıllık fakültelerinde sondan bir evvelki sınıf, ön lisans kısımlarında 1. sınıf öğrencisi olan gençler başvurabiliyor. Güzel Sabancı Takviyesiyle İngilizce Fırsatım Programı kapsamında iştirakçi gençler, 12 ay müddetince 3 kur online canlı sınıflarda Berlitz Lisan Okulları’ndan İngilizce eğitimi alarak en az orta düzey yabancı lisanla mezun oluyor. Ayrıyeten Program; bir lisan eğitim programı olmanın ötesinde öğrencilere okuldan işe geçiş süreçlerini kolaylaştıracak eğitimler, İngilizce CV hazırlama, şahsa özel İngilizce mülakat koçluğu ve akran danışmanlığı (buddy’lik) üzere tecrübeler sunan kompakt bir şahsî gelişim programı olma özelliğini de taşıyor. Programı muvaffakiyetle tamamlayan iştirakçiler, Temel Sosyal’den Güzel Sabancı ve Emine Sabancı Kamışlı imzalı sertifika alırken Berlitz’den de memleketler arası geçerliliği olan lisan yeterlilik sertifikasına sahip oluyor.

İlginizi Çekebilir;  Cumhuriyetin 100. yılında 'Yarınlar benimle mümkün' diyen gençler ve Sabancı gönüllü mentorları  bir araya geldi!

Dördüncü devriyle birlikte toplamda 1.100 gence fırsat eşitliği sunacak Program; Berlitz’in Globaldeki iş iştirakleri ile gerçekleştirdiği programlar ortasında %92 başarılı tamamlama oranı ile 2 yıldır örnek uygulama olarak gösteriliyor.

Merhum Şevket Sabancı’nın, vizyonundan hareketle gençlere dayanak olmaktan dolayı memnunluk duyduğunu belirten Esas Toplumsal Kurucular Konseyi Üyesi Hayırlı Sabancı“Programın temellerini 2021 yılında attık. Lisan öğrenmek her geçen gün daha da kıymetli hale geliyor. Bilhassa profesyonel hayatta yabancı lisan bilmek bir adım önde olmayı sağlıyor. Ben İngilizce ile 30’lu yaşlarımın başında tanıştım. Gençlere teklifim yabancı lisan ile ne kadar erken tanışır ve ne kadar çabuk geliştirirseniz hayatınızda değerli bir yol kat etmiş olursunuz. Şimdiden gençlere başarılı ve verimli bir periyot diliyorum” dedi.

Ülkemizin geleceğinde kıymetli bir role sahip olan gençlerin yerelde de güçlendirilmesini önemsediklerini belirten Esas Holding İdare Heyeti Lider Vekili Emine Sabancı Kamışlı,  “Merhum babam Şevket Sabancı’nın vizyonu ve sevgili annemin takviyesiyle hayata geçirdiğimiz İngilizce Fırsatım Programı’nın gençler üzerindeki olumlu tesiri beni çok gururlandırıyor. Program iştirakçilerimizin her birinin mesleğinde değerli bir noktaya dokunmak, tasalarını azaltmak ve kendilerine inanmalarını sağlamak bizim için çok değerli. İştirakçilerimiz programdan mezun olduktan sonra da ekosistemimizde etkin rol oynayarak genç istihdamında fırsat eşitliği misyonumuza katkı sağlıyor. Biz Temel Toplumsal olarak gençleri dinlemeyi, muhtaçlıklarını duymayı ve beklentilerine nazaran tahlil modelleri yaratmayı önemsiyoruz. Her fırsatta gençlerle buluşmak,   heyecanlarına şahit olmak çok hoş bir his. Toplumsal yarar yaratma seyahatimizde her gün daha da kalabalıklaşarak sürdürülebilirliği sağlamayı önemsiyoruz” dedi.

Bugüne kadar programa dâhil olan gençlerin %83’ü programa devam ederken kısa devir staj, ferdî gelişim, eğitim ve yurt dışı seyahat/eğitim üzere fırsatlara erişti. İştirakçilerinin %54’ü ise süratli bir formda istihdama geçiş sağladı. Ayrıyeten gençler, meslek hayatına kendinden emin, donanımlı ve daha öz inançlı olarak adım atarken profesyonel ağlarını da geliştiriyor. Program iştirakçilerinin %91’i, programın networking imkânı sağladığını düşünüyor.

İlginizi Çekebilir;  Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, işçilerle buluştu

Programa katılmak isteyen gençler, 24 Aralık’a kadar ingilizcefirsatim.org üzerinden müracaat yapabilir.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r

300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.