DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BITCOIN 21586380,07%
İstanbul
20°

KAPALI

03:53

İMSAK'A KALAN SÜRE

Siber güvenlik risk değerlendirmeleri ile işinizi güçlendirin
  • Haberv
  • Teknoloji
  • Siber güvenlik risk değerlendirmeleri ile işinizi güçlendirin

Siber güvenlik risk değerlendirmeleri ile işinizi güçlendirin

ABONE OL
8 Kasım 2023 08:00
Siber güvenlik risk değerlendirmeleri ile işinizi güçlendirin
0

BEĞENDİM

ABONE OL
SİBER GÜVENLİK RİSK DEĞERLENDİRMELERİ İLE 

İŞİNİZİ GÜÇLENDİRİN

 

SİBER GÜVENLİK RİSK DEĞERLENDİRMELERİNİN ŞİRKETLERE 

SAĞLADIĞI 4 FAYDA

 

Şirketler için risk oluşturan faktörler, teknolojinin gelişimiyle bir arada daima değişim gösteriyor. Siber güvenlik alanında tek bir savunma stratejisine bağlı kalmak, muhafazanın bilakis daha yıkıcı sonuçlar için yer oluşturuyor. Uç nokta siber güvenlik risk değerlendirmeleri, MSP müşterilerinin aygıtlarını tehlikeye atan iç ve dış faktörlerin anlık olarak tespit edilmesini sağlıyor. Kuruluşlar bu sayede gelişen ya da ortaya çıkan tehditlerden haberdar olarak gerekli tedbirler alabiliyor. Bütünleşik siber güvenlik alanında global bir önder olan WatchGuard’ın Türkiye ve Yunanistan Ülke Müdürü Yusuf Evmez, risk değerlendirmelerinin şirketlere sağladığı 4 faydayı paylaşıyor.

 

Siber güvenlik, genel kanının bilakis çözülmesi gereken bir sorun değil, daima izleme ve idare gerektiren bir süreç olarak yürütülüyor. Müşterilerin siber güvenlik durumunu tahlil etmek, bu sürecin en değerli kesimini oluşturuyor. Siber güvenlik risk değerlendirmesi, kuruluşların BT sistemlerine ve datalarına yönelik tehditlerin yanı sıra siber ataklara karşı da muhafaza kapasitesini kıymetlendiriyor. Bu sayede şirket içerisindeki güvenlik açıkları tespit edilirken birebir vakitte güvenlik uygulamalarının gereksiz yere kullanımı engellenerek kaynakların boşa harcanmasının önüne geçiyor. Bütünleşik siber güvenlik alanında global bir önder olan WatchGuard’ın Türkiye ve Yunanistan Ülke Müdürü Yusuf Evmez risk değerlendirmelerinin şirketlere sağladığı 4 faydayı paylaşıyor.

 

1. Yeni Müşteri Kazanımı: Risk değerlendirmesi, potansiyel müşterilerin uç noktalarındaki tüm güvenlik risklerini işaretliyor. Bu özellik, MSP’lerin eser ve hizmetleri üzerinde itimat oluşmasına yardımcı olarak müşteri ilgilerinin güçlenmesine takviye sağlıyor. Kuruluşlar bu sayede farklılaştırılmış tekliflerle rakiplerinden ayrılıyor, üst ve çapraz satış ihtimalini artırıyor ve daha fazla gelir elde edebiliyor.

 

2. Mevcut Müşteri Sadakatini Sağlama: MSP müşterilerinin uç noktalarına ait bir risk değerlendirmesi, mevcut güvenlik tahlilleri de dahil olmak üzere tehlike oluşturan faktörlerin belirlenmesine ve hangi risklerin acil, dikkat yahut hareket gerektirdiğinin işaretlenmesine imkan tanıyor. MSP’lerin hizmetlerine risk değerlendirmesini eklemesi, müşteri sadakati ve memnuniyetinin korunması için epey kıymet taşıyor. Bu sayede müşteriler proaktif bir yaklaşımdan yararlanarak, kendilerini daha inançta hissediyor.

 

3. Güzel Bir Prestij Oluşturma: Şirketler, çoklukla akına maruz kalana kadar yeni bir siber güvenlik aracına muhtaçlık duymuyor. Ancak bir atak gerçekleştiğinde, siber güvenlik hizmetlerini dışarıdan temin eden birçok şirket hizmet sağlayıcılarını suçlama eğiliminde olabiliyor. Bu durum, MSP’lerde prestij ve ekonomik kayıplara yol açabiliyor. Muhtemel suçlamalardan kaçınmanın yolu, müşterilere proaktif tedbirler almaları ve bilgilerini müdafaaları için gereksinim duydukları tüm bilgilerin sağlanmasına imkan tanıyan uç nokta güvenlik denetimlerinin uygulanması oluyor.

 

4. Hizmet Teklifini Genişletme: Bir uç nokta risk değerlendirmesi, müşteriyle bir mevzuat ve uyumluluk görüşmesi başlatmak için bir hareket noktası olabiliyor. Toplanan bilgilere dayanarak, müşterilere uç nokta güvenliklerini güçlendirmek için hangi adımların atılacağı konusunda dayanak sağlanabiliyor. Riskleri ölçmek tıpkı vakitte profesyonelliğin gösterilmesine ve müşterilerin özel muhtaçlıklarını karşılayan özelleştirilmiş teklifler oluşturulmasına yardımcı oluyor.

İlginizi Çekebilir;  Yapay zekâda yetki tek elde mi toplanmak isteniyor?

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.