DOLAR 31,0708 0.17%
EURO 33,6790 -0.05%
ALTIN 2.032,040,76
BITCOIN 15921441,15%
İstanbul
17°

AÇIK

16:24

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Sigortam.net’ten “Güven Manifestosu”

Sigortam.net’ten “Güven Manifestosu”

ABONE OL
3 Kasım 2023 18:54
Sigortam.net’ten “Güven Manifestosu”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sigortam.net’ten “Güven Manifestosu”

23 yıllık tecrübesiyle Türkiye’nin öncü insurtech platformu Sigortam.net, sigortacılık kesiminde muvaffakiyetin ana faktörü olan inancın değerini bir defa daha vurgulamak maksadıyla “Güven Manifestosu”nu kamuoyuyla paylaştı.  

9 milyonu aşkın müşterisi ve 5 yıldır art geriye aldığı “Güven Damgası” ile sigorta kesiminin en güvenilen dijital platformu olan Sigortam.net, hem kendini sigortada inancın adresi olarak tanımlıyor hem de muvaffakiyetinin sırrını itimat hissini yaratan 4 ana faktöre bağlıyor: Şeffaflık, Dürüstlük, Yenilikçilik ve Sürat.

Dijital sigortacılığın öncüsü Sigortam.net, 23 yıllık tecrübesiyle 9 milyonu aşkın müşterisine hizmet vererek Türkiye’nin başkan insurtech markası oldu. Sigortam.net, müşterilerine taahhüt ettiği şeffaflık ve dürüstlük bedellerinin yanında yenilikçi altyapısının ve süratli hizmet performansının da kendisine duyulan itimadı müşteri nezdinde her gün tekrar tescil ettiği şuuruyla faaliyetlerini yürütüyor. 

Sigorta kesiminin “güven” üzerine konseyi olduğunu bilen Sigortam.net, hem dijital altyapısını hem de müşteri hizmetleri merkezinden sunduğu ‘sigorta danışmanlığı’ hizmetini bu kavramın altını en düzgün halde doldurmak üzere yapay zekâ dayanaklı yeni data tahlilleriyle daima güzelleştiriyor. 

Dijitalleşen dünyada sigorta bölümünde inancı tepede tutmanın zorlayıcı olabileceği düşünülse de Sigortam.net, bu bahisteki muvaffakiyetini keyifli müşterileriyle ve Ticaret Bakanlığı ismine TOBB tarafından 2019 yılından beri verilen Güven Damgası’na 5 yıldır art geriye layık görülerek kanıtlıyor.  

Selen Yığın: Sigortacılıkta inanç temeldir. Geri kalan her şey itimadın üzerine inşa edilir.

Sigortam.net CMO’su Selen Yığın, sigortanın tabiatı gereği müşteri ve broker ortasında inanç ilgisinin olmazsa olmaz niteliğine dikkat çekerek şunları söyledi: “Sigortacılık karşılıklı taahhüde dayalı bir kesim. Bizleri en kırılgan ve çaresiz hissettiğimiz durumlara karşı müdafaa vaadi, dalda itimadı her basamakta vazgeçilmez kılıyor. Bunun yanında, ferdî bilgilerin dijital ortama taşındığı ve finansal süreçlerin internet üzerinden gerçekleştiği sigortacılık dünyasında, markalara duyulan itimat çok daha kritik hale gelmiş durumda. Burada müşteriler için belirleyici olan, kendine en uygun poliçeyi seçtiğinden, sigortanın kendisini en yeterli biçimde koruyacağından, karşılaştığı meselelerde ‘anında’ yanında olacağından ve ödediği primin karşılığını tam manasıyla alacağından emin olması. Elbette dürüst ve adil bir hizmet almanın yanında bilgi güvenliği de büyük ehemmiyet taşıyor. Münasebetiyle Sigortam.net olarak şunun çok farkındayız: Sigortacılıkta inanç temeldir ve geri kalan her şey itimadın üzerine inşa edilir.”

İlginizi Çekebilir;  İyi Sürücü Kaskoya Az Öder

“Tüketici ve marka ortasındaki ‘güven döngüsü’ artık çok daha değerli.”

Selen Yığın, inancın satın alma davranışını kıymetli ölçüde etkilediğini vurgulayarak 2023 Edelman İtimat Barometresi Özel Raporu’ndaki artış trendini şöyle yorumladı: “Tüketicilerin inanç duydukları markalara eğiliminin geçen yıla nazaran yüzde 9 arttığını görüyoruz. Rapora nazaran insanların yüzde 58’i satın alma kararı   öncesinde markalar hakkında ayrıntılı araştırma yapıyor ve ve yüzde 71’i için güvendikleri markaları satın almak geçmişte olduğundan daha değerli. Bunun sonucunda da tüketicilerin markaya güvenmesi, satın alma kararını yüzde 59 etkiliyor. Münasebetiyle tüketici ve marka ortasındaki ‘güven döngüsü’ artık çok daha kıymetli.”

“9 milyonu aşkın memnun müşterimiz; gerçek bilgiye, hakikat fiyata ve sonuçta en sağlam hizmete Sigortam.net’te ulaşacaklarını biliyor.”

Yığın, Sigortam.net’in bu bakımdan değerli avantajlara sahip olduğunun altını çiziyor: “Sigortam.net olarak tüm iş yapış modelimizin merkezine itimada dayalı müşteri tecrübesini koyuyor, sigorta üzere karmaşık bir eseri daha anlaşılır ve erişilir bir hale getirmek emeliyle insan kaynağımıza ve teknolojik alt yapımıza önemli yatırımlar yapıyoruz. Bu yatırımlarımız doğrultusunda müşterilerimizin yalnızca satın alma sırasında değil satış sonrası tecrübelerini de en sade ve süratli halde yürütebilecekleri bir sisteme imza attık. Ülkemizde dijital sigortacılık alanında bir birinci olarak ODTÜ ve Hacettepe üniversiteleriyle birlikte Yapay Zekâ Dayanaklı Sigorta Kapsam Puanlaması uygulamasını hayata geçirdik. Bu sistemde tekliflerimizi müşterilerimiz için düşük fiyatlı, geniş kapsamlı ve fiyat-performans istikrarı açısından öne çıkan olmak üzere 3’lü kart gösterimiyle sunuyoruz. Böylelikle müşterilerimiz başlarındaki soru işaretlerine daha net cevaplar bulabildikleri üzere kendileri için uygun eseri de çarçabuk seçebiliyorlar. Poliçe seçme sürecindeki bu şeffaf, adil ve objektif değerlendirmenin akabinde satın alma, yenileme, satış sonrası süreçlerde, hasar anında, velhasıl tüm tecrübe süreçlerinde de birebir inanç münasebetini pekiştirmek en büyük önceliğimiz. 9 milyonu aşkın memnun müşterimiz ve her gün sigorta poliçelerini yenilemeden evvel referans noktası olarak web sitemizi ziyaret eden binlerce kişi, gerçek bilgiye, hakikat fiyata ve sonuçta en muteber hizmete Sigortam.net’te ulaşacaklarını biliyorlar. Bu muvaffakiyetin ardında inanç hissini yaratan 4 ana öge var: Şeffaflık, Dürüstlük, Yenilikçilik ve Hız” 

İlginizi Çekebilir;  Hepsiburada, 2023 yılının ilk altı ayının alışveriş trendlerini açıkladı

Sigortada itimadın adresi Sigortam.net’ten “Güven Manifestosu”

Sigortada inancın adresi olan Sigortam.net, sigortacılık bölümünde muvaffakiyetin ana faktörü olan itimadın ehemmiyetini bir sefer daha vurgulamak hedefiyle “Güven Manifestosu”nu kamuoyuyla paylaşıyor. 

Biz, Sigortam.net olarak,

  • Güveni Merkezimize Alıyoruz: Marka özümüzde “uzmanlığı ve teknolojisiyle ‘net’ sigortacılık” yer alıyor. Bu netlik sayesinde münasebetlerimizin temelini oluşturan inanç, her kararımızda ve her adımımızda önceliğimizdir.
  • Müşterilerimizi Dinliyoruz: Müşteri tecrübelerini kıymetli buluyor ve her bir geri bildirimi, daha düzgün ve daha sağlam bir hizmet sunmak için bir fırsat olarak görüyoruz.
  • Şeffaflığı Prensip Ediniyoruz: Sunduğumuz tüm sigorta eserleri hakkında açık ve anlaşılır bilgi sağlama taahhüdünde bulunuyoruz.
  • Bilginin Kapalılığını Koruyoruz: Müşterilerimizin şahsî ve finansal bilgilerini en üst seviyede müdafaa altına alıyor, üçüncü taraflarla paylaşmıyor ve berbata kullanılmasına müsaade vermiyoruz.
  • Yenilikçiliği İtimatla Buluşturuyoruz: Teknolojinin en son imkanlarını kullanarak, müşterilerimize yalnızca sigorta tekliflerini sunmakla kalmıyor, tıpkı vakitte bu tekliflerin şeffaf, dürüst ve adil bir değerlendirmeyle sunulduğunun teminatını de veriyoruz.
  • “Müşterinin Şampiyonu” Olma Taahhüdümüze Sadık Kalıyoruz: Her bir müşterimize verdiğimiz kıymetle, memnuniyet düzeyini en üstte tutmak üzere karmaşık sigortacılık dünyasını onlar için netleştiriyor, hayatlarını kolaylaştıracak adımlar atıyor, çeşitli promosyon ve kampanyalar sunuyoruz.
  • Ulaşılabilir ve Bağlantıya Açığız: Müşterilerimiz için her vakit ulaşılabilir olmak, sorularını yanıtlamak ve kaygılarını gidermek ismine süratli ve tesirli bir bağlantı sağlıyoruz. Sigorta Danışmalarımızla 7/24 müşterilerimizin yanında olarak tüm gereksinimlerine anlık karşılık veriyoruz. Üstelik rastgele bir hasar durumunda hasar çizgimiz üzerinden bize ulaşan müşterilerimize 3 saniyede karşılık veriyoruz.

Biz, Sigortam.net olarak, teknolojinin gücüyle ve insan odaklı yaklaşımımızla, sigorta tecrübesini yalnızca kolaylaştırmayı değil, tıpkı vakitte müşterimizi her adımda inançta hissettirmeyi taahhüt ediyoruz. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  QNB Finansbank, Migros ve İGA İstanbul Havalimanı 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.