DOLAR 31,0708 0.17%
EURO 33,6790 -0.05%
ALTIN 2.032,040,76
BITCOIN 15898291,05%
İstanbul
17°

AÇIK

16:24

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Türkiye’de 1.000’inci mağazasını açan CarrefourSA ‘Türkiye için Doğrusu’ diyor  
  • Haberv
  • Gündem
  • Türkiye’de 1.000’inci mağazasını açan CarrefourSA ‘Türkiye için Doğrusu’ diyor  

Türkiye’de 1.000’inci mağazasını açan CarrefourSA ‘Türkiye için Doğrusu’ diyor  

ABONE OL
4 Kasım 2023 01:54
Türkiye’de 1.000’inci mağazasını açan CarrefourSA ‘Türkiye için Doğrusu’ diyor  
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’de 1.000’inci mağazasını açan

CarrefourSA ‘Türkiye için Doğrusu’ diyor

 

Sabancı Topluluğu şirketi olarak 30 yıldır Türkiye’de mahallî üretime, tarıma, üreticiye, istihdama ve sürdürülebilirliğe yaptığı yatırımlarla 11 bine yakın şahsa istihdam sağlayan CarrefourSA, ekonomik ve toplumsal kalkınmaya öncülük ediyor. Cumhuriyetin 100. yılında 1.000 mağaza gayesine ulaşan şirket, Türkiye’nin her noktasında “Doğrusu CarrefourSA” demeyi sürdürüyor. 

 

 

Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl coşkusunun yaşandığı 2023’te Sabancı Topluluğu şirketi olarak Türkiye’de 30. yılını kutlayan CarrefourSA, 56 vilayette 1000 mağazası, 11 bine yakın çalışanı, 14 deposu, 8 bine yakın çiftçi ve üreticisiyle organize besin perakende bölümünde oyun kurucu ve öncü pozisyonunu sürdürüyor. Sürdürülebilir üretimi merkezine alarak, tarımdan balıkçılığa kadar pek çok alanda mahallî üreticiye tüm gücüyle takviye veren CarrefourSA, dijital alandaki yatırımlarıyla da Türkiye’de paha yaratma vizyonuyla çalışıyor. 

 

“Bu bir kalkınma seferberliği” 

Cumhuriyetin 100, CarrefourSA’nın 30. yaşında; Bursa’da açtıkları yeni mağazasıyla Türkiye’de 1.000 mağazaya ulaşmanın gururunu yaşadıklarını söyleyen CarrefourSA CEO’su Kutay Kartallıoğlu, “Türkiye’de faaliyet gösteren ve bu toprakların insanıyla büyümeye devam eden bir şirket olarak, 30 yıldır “işin doğrusu’nun peşindeyiz. 1993’te İçerenköy’deki birinci mağazamızı açtığımız andan bu yana Türkiye’nin dört bir yanında; gerçek eseri, hakikat üreticiden, yanlışsız fiyata alarak müşterilerimize ulaştırıyoruz. Çalışarak ve üreterek kazanılan bir Cumhuriyetin öğretileriyle 30 yıldır attığımız her adımda pusulamız ‘Doğrusu’ “ dedi.  

 

“Büyük bir ekosistem yarattık” 

“Yerli üreticiye, girişimciye ve besinin geleceğine; hülasa Türkiye’ye bedel katma vizyonuyla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz” diyen Kartallıoğlu, açıklamalarına şöyle devam ediyor:  “CarrefourSA olarak yatırımlarımızla birlikte 30 yılda büyük dönüşümlerden de geçtik. Bu dönüşümün odağında esnafımızdan girişimciye, mahallî üreticimizden bayan emeğine, çalışanlarımızdan tedarikçilerimize, büyük bir ekosistem yarattık. Bu ekosistem içerisinde yeni kuşak perakende anlayışıyla erişebilirlik, dijital dönüşüm, çok kanallı perakendecilik ve CRM alanına yaptığımız yatırımlar da kıymet kazandı. Yılda online ve fizikî mağazalarımızla 164 milyon ziyaretçiyi ağırlıyoruz. Son 3 yılda değişen alışveriş alışkanlıklarını öngörerek e-ticaret ve dijitalleşme üzerine yaptığımız yatırımlarla,  2023’ün birinci 6 ayında e-ticarette 1 milyona yakın yeni kartlı müşteri kazanarak 9,5 milyon sadakat kartlı müşteriye ulaştık. Müşterinin irtibat kurmak istediği yerde olmalıyız’ bakış açısıyla yeni irtibat kanallarını da dijitalleşme stratejimizin içine entegre ederek uçtan uca bir hizmet sunduk. Aslında CarrefourSA olarak 30. Yaşımızda ‘yenilenme, yatırım ve yeni iş modelleriyle büyümenin ön planda olduğu bir kalkınma seferberliği ortaya koyduk. Ve bu kalkınma seferberliğinde yalnız değiliz. Hayata geçirdiğimiz her yatırımda paydaşlarımızı, yol arkadaşımız olarak görüyor ve daima birlikte ‘Türkiye için Doğrusu’ demeye devam edeceğimizin taahhüdünde bulunuyoruz.”  

İlginizi Çekebilir;  ŞOK Marketler, yeni sadakat programı Win'i hayata geçirdi

 

“Yatırımlarımızla istihdam ve ekonomik kalkınma sağlıyoruz” 

Bu büyüme seyahatinde yatırımlarımızın bir öteki ayağı ise mağazalarımız diyen Kartallıoğlu Bursa’da açılışı gerçekleştirilen 1000’inci mağazayla ilgili şunları söyledi: “Mağaza açmak bizim için yalnızca müşterilerimizin gereksinimlerini karşıladığımız bir yatırım değil. Bu yüzden yılda yüzlerce mağaza açma amacı yerine, gereksinimi karşılarken bulunduğu bölgeye istihdam ve ekonomik kalkınma sağlayan bir büyüme planıyla hareket ediyoruz. Önümüzdeki periyotta de büyüme stratejimize uygun olarak mağaza yatırımlarımız sürecek. Büyüme seyahatimizin her adımında, Cumhuriyetimizin temel bedellerine ve toprağımıza olan bağlılığımızla yürümeye devam edeceğiz.”  

 

“Esnaf ve girişimcilerimizle büyüyoruz” 

Türkiye’de 1000. mağazasının açılışını gerçekleştiren CarrefourSA, 2020 yılında hayata geçirdiği bayilik sisteminde de 300 bayiye ulaştı. Açılışta konuşan CarrefourSA Genel Müdür Yardımcısı Bulut Batum şunları söyledi: “Türkiye’de büyürken esnafımızı ve girişimcilerimizi kazanmak ismine hayata geçirdiğimiz bayilik sistemi, organize besin perakende bölümünün yanı sıra Türkiye iktisadı için de çok kıymetli. Dalımızın geleceği ve sürdürülebilirliği için kıymetli bir öncülük yaptığımız bu sistemin en büyük avantajı ise esnaf ve girişimcinin CarrefourSA’nın kesim deneyimi ve Sabancı markasının gücünü gerisinde hissetmesi. Bunların yanında 30 yıllık bilgi birikimimiz, büyük satın alma gücümüz, lojistik ağımız, pazarlama marifetlerimiz ve güçlü teknoloji altyapımızı da esnafımız ve girişimcilerimizin hizmetine sunuyoruz.  Tüm paydaşlarımız için doğrusunu yapmak anlayışıyla hayata geçirdiğimiz sistemle hem müşterilerimizin CarrefourSA kalitesi ve tecrübesine erişimini kolaylaştırıyoruz hem de yerli girişimciye güçlü bir yatırım imkânı, bulundukları bölgeye ise istihdam fırsatı sağlıyoruz. Sistem içerisinde toplumsal cinsiyet eşitliğine de ehemmiyet veriyoruz.  Bayilerimizin 30’u bayan teşebbüsçüler tarafından işletiliyor. 3 yıl sonunda bayi sayımızı 1.000’e ulaştırmayı hedefliyoruz.” 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.