Çiftlikköy Belediyesi’ne teslim edilen ve çeşitli tarih aralıklarında bulunarak koruma altına alınan 13 tarihi eserin nakli gerçekleştirildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın onayıyla Yalova Müze Müdürlüğü tarafından koordine edilen nakil sürecinde, Roma ve Bizans dönemlerine ait sütun ve sütun altlarından oluşan tarihi eserler özenle kamyonlara yüklenerek Altınova ilçesine sevk edildi. Tarihi eserler, Hersek Deltası’ndaki Kara ve Su Altı Kazı Evi’ne getirilerek Kazı Başkanı Doç. Dr. Serkan Gündüz kontrolünde teslim alındı. Nakil işlemi polis denetiminde gerçekleştirildi. Ayrıca, kent merkezi ve diğer ilçelerde bulunan tarihi eserlerin bölgede toplanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.
POLİTİKA
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024GÜNDEM
27 Temmuz 2024SPOR
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024SAĞLIK
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.