DOLAR 32,5008 0.26%
EURO 34,5719 0.19%
ALTIN 2.496,750,57
BITCOIN 2040316-1,12%
İstanbul
21°

KAPALI

04:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

İstanbul 16-17 Kasım’da ‘Dünyayı ağırlayacak’ Türkiye’nin ikinci yüzyılı Boğaziçi Zirvesi’nde karşılanıyor
  • Haberv
  • Gündem
  • İstanbul 16-17 Kasım’da ‘Dünyayı ağırlayacak’ Türkiye’nin ikinci yüzyılı Boğaziçi Zirvesi’nde karşılanıyor

İstanbul 16-17 Kasım’da ‘Dünyayı ağırlayacak’ Türkiye’nin ikinci yüzyılı Boğaziçi Zirvesi’nde karşılanıyor

ABONE OL
9 Kasım 2023 18:42
İstanbul 16-17 Kasım’da ‘Dünyayı ağırlayacak’ Türkiye’nin ikinci yüzyılı Boğaziçi Zirvesi’nde karşılanıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul 16-17 Kasım’da ‘Dünyayı ağırlayacak’

Türkiye’nin ikinci yüzyılı

Boğaziçi Tepesi’nde karşılanıyor

Uluslararası İşbirliği Platformu (UİP) tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenecek Boğaziçi Zirvesi’nde geri sayım başladı.  Geçmiş yıllarda olduğu üzere dünyanın farklı ülkelerinden konusunda uzman bireylerin bir ortaya gelerek fikir ve tekliflerini Boğaziçi Zirvesi’nde anlatacağını belirten UİP Kurucusu Cengiz Özgencil, bu kadar yüksek profilli iştirakçiyi İstanbul’da ağırlayacak olmalarının büyük bir gurur olduğunu belirtti. 16-17 Kasım’da gerçekleşecek dorukta 53 ülke temsilcisinin konfirmasyon verdiğinin bilgisini paylaşan Özgencil, 14’üncüsü gerçekleşecek olan dorukta düzenlenecek panellerle daha adil ve eşitlikçi bir dünyaya ulaşmak ve yeni dünya sistemini anlamak için çok değerli fikirlerin ortaya konulacağını söz etti.

Dünyanın buluşma noktası olan ve Milletlerarası İşbirliği Platformu (UİP) tarafından düzenlenen Boğaziçi Tepesi’nin 14’üncüsü bu yıl “Gelecek Yüzyılı Karşılamak” temasıyla gerçekleştirilecek. UİP Kurucusu ve Lideri Cengiz Özgencil, 16-17 Kasım’da İstanbul’da yapılacak Boğaziçi Tepesi’ne şimdiye kadar 53 ülke temsilcisinin konfirmasyon verdiğini, doruğun 14’üncü yılında da Türkiye menfaatlerini ön planda tutarak, bağımsız ve güçlü bir formda adım adım ilerlediğini belirtti. 

53 ÜLKEDEN KATILIM

Bu yıl gerçekleşecek tepede 53 ülkeden konuşmacı ve iştirakçi olarak muhakkak heyetler beklediklerini kaydeden Özgencil, bu yılın mottosu olan ‘Gelecek Yüzyılı Karşılamak: Zorluklar ve Beklentiler’ ismi altında 23 panel düzenleneceğinin bilgisini paylaştı. Panellerde gelecek yüzyıl ile ilgili mevzuların işleneceğini belirten Özgencil, “Zaten gelecek yüzyılın birinci yıllarını yaşayan jenerasyon olarak sağımızda solumuzda, altımızda önemli savaşlar olmaya başladı. Konvansiyonel silahlarla bu savaşlar başladı. Lakin ülkelerin bakan seviyesindeki şahısları nükleer savaştan bahsediyor, dünyanın kıymetli ülkelerinden Amerika nükleer denizaltısını gönderiyor. Bu belirsizlik içinde dünyanın yeni nesli da hazırlanmaya çalışıyor. Kıymetli konuşmacılar bu ortamın nasıl sonuçlar doğuracağını düşünerek, bu olanların bir daha yaşanmaması için bilgilerini aktaracaklar.” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Dünya şehirleri Zirvesi 31 Ekim'de Üsküdar'da

Özgencil, Boğaziçi Doruğu’nda panellerde kullandıkları dünya barışına yönelik adımların gerçekleşmesi ve doruğun dünya barışına bir yararının olmasından çok memnun olacaklarını lisana getirdi. 

ZİRVEDE KIYMETLİ YATIRIM FIRSATLARI

Bu yıl da iktisat panellerinin ön planda olacağının altını çizen Özgencil, geçmiş 13 yılda olduğu üzere dünyanın farklı ülkelerinden konusunda uzman bireylerin bir ortaya gelerek fikir ve tekliflerini Boğaziçi Zirvesi’nde anlatacağını belirtti. UİP Kurucusu Cengiz Özgencil, bu kadar yüksek profilli iştirakçiyi İstanbul’da ağırlayacak olmalarının büyük bir gurur olduğunu kelamlarına ekledi.

 

Bu yıl gerçekleşecek 14’üncü tepeye çok ağır bir ilgi olacağını belirten Özgencil, “Bu yıl yeniden içi dolu panellerle, değerli konuşmacıları ağırlayacağımıza ve değerli iş birlikleri yapılacağına inanıyorum. Boğaziçi Tepesi geçmiş yıllarda olduğu üzere bu yıl da değerli ekonomik iş birliklerine ve mutabakatlara mesken sahipliği yapacak. Tepe Türkiye’deki yatırım fırsatlarını göstermek ve yabancı yatırımcıyı ülkemize çekmek için çok kıymetli fırsatlar sunacak. Değişen dünyada güçlü tedarik zinciri ve jeopolitik ehemmiyeti ile beğenilen ülkelerden biri haline gelen Türkiye yabancı yatırımcıların gözdesi pozisyonunda. Tepede yurt dışından gelen yatırımcılar sektörel bazda bilhassa güç ve bankacılık dallarında değerli B2B görüşmeler gerçekleştirecek. ” dedi.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ GÜÇLÜ BİR DEVLET”

Malezya’dan, Endonezya’dan, Uzak Doğu’dan, Asya’dan, Avrupa’dan, İtalya’dan ve birçok ülkeden hem konuşmacı hem iştirakçi olarak heyetlerin geleceğini duyuran Özgencil, ” Etrafımızda bilhassa Orta Doğu’da üstte, Kafkasya’da, Asya’da şu anda hala devam eden çatışmalara rağmen 100 yıl boyunca savaş görmemiş bir neslin bir modülü olarak savaş görmememizi büyük güçlü ordumuza bağlıyorum. Kurulan Cumhuriyet’in dimdik ayakta durmasını kurumlarının hiç sarsılmadan ayakta kalmasına bağlıyorum. Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlet.” tabirlerini kullandı.

Filistin-İsrail savaşının devamının bilhassa Kuzey Afrika ve Kuzey Afrika’ya komşu olan Orta Doğu’daki ülkelerin temsilcilerinin de iştiraklerini ertelediğini duyuran Özgencil, “Şirket bazında da iştirak olacaktı, onlar da ertelendi. Bu mevzularda bir hassasiyet kelam konusu oluyor. Bunu geçmiş devirlerde de yaşadık. Lakin bütün bunlara karşın inşallah bu savaş uzun sürmez. Türkiye’de  olağanüstü bir şey yaşamadığımız sürece tepemizi yapacağız.” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Fikirleri ürünlere dönüştüren Triber Shop 2,8 milyon TL fon talebiyle yatırım turunda

ZİRVEDE DÜZENLENECEK PANELLER

16 Kasım’da başlayacak olan dorukta paneller iki başka salonda gerçekleşecek. ‘Gelecek Yüzyılı Karşılamak’ yuvarlak masa toplantısı ile başlayacak tepede iki gün boyunca gerçekleştirilecek paneller şöyle:

16 Kasım Perşembe:

‘Boğaziçi Doruğu Özel Paneli (Büyükelçiler): Çatışma Çözümü’,  ‘Metaverse Teşebbüslerinin Geleceği: Yapay Zeka ve Sürdürülebilir İş Modelleri’, ‘Tıp Hukuku, Hastanın ve Hekimin Hak Ve Yükümlülükleri’, ‘Teknoloji Çağında Hukukla Kazanmak yahut  Kaybetmek’, ‘Enerji Trilemması: Güç Siyasetleri ve Dinamikleri’, ‘Küresel Pazarlara Erişim ve Ticaret Alanları’, ‘Neolitik Hayat Biçiminin Getirdiği Sonuçlar’, ‘New York ve ABD’de Yatırım ve Ticaret’, ‘Değişen Güvenlik Algısı: Savunma Sanayi ve Siber Güvenlik’, ‘Şehirciliği Dönüştüren Altyapı Yatırımları ve Projeler’, ‘Avrupa’da Yaşayan Türkler: Önümüzdeki Yüzyılda Politik, Ekonomik, Kültürel ve Tarihî Miraslarının Önemi’, ‘Türk Dünyası Yüzyılı’.

17 Kasım Cuma:

‘Cumhuriyet’in 100. Yılı’, ‘AB ve Karadeniz Bölgesi: Gürcistan, Moldova ve Ukrayna’nın Üyelikleri’, ‘Türk-Arap Diyaloğu’, ‘Dijital Dönüşümde Yapay Zekanın Önlenemez Rolü’, İŞ ‘Dünyasının Geleceğini Gayrimenkul Yatırımınlarının Tekrar Tanımlanması Perspektifiyle Şekillendirmek’, ‘İklim ve Yeşil Ekonomi’, ‘Kuşak Yol’, ‘Türk-Arap Diyaloğu’, ‘Finans ve 

 

 

Bankacılığın Yol Haritası’, ‘Uluslararası Medyada Yeni Normlar: Bilgiye Erişim ve Doğruluk’, ‘Sermaye Piyasalarında Finansman Kaynakları ve Gerçek Sektör’, ‘Dünyada Ziraî Sürdürülebilirlik’, ‘İklim ve Yeşil Ekonomi’, ‘Yüksek Tahsilde Globalleşme’, ‘Profesyonel Spor Kollarının Geleceği’, ‘Sanata Evet Vizyonuyla Gelecek Yüzyılı Karşılamak’, ‘Kadının İktisatta Yükselen Rolü’.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.